Specjaliści

Paulina

Paulina Kosińska

logopeda, doradca laktacyjny

Jestem logopedką ogólną i kliniczną, w trakcie studiów z neurologopedii klinicznej z wczesną interwencją logopedyczną na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pracuję z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, wadami wymowy, wadami zgryzu, zaburzeniami miofunkcjonalnymi, a także z dorosłymi pacjentami ortodontycznymi. Opieką otaczam także mamy i niemowlęta z trudnościami w karmieniu piersią i butelką. Na pacjentów i ich wyzwania staram się patrzeć holistycznie, cenię sobie spojrzenie różnych specjalistów: fizjoterapeutów, psychologów, ortodontów czy doradców laktacyjnych. Terapia to dla mnie przede wszystkim relacja i wspólna droga do celu, podczas której czasami przewodnikiem jest terapeuta, a czasami – pacjent.

Ukończyłam m.in. następujące kursy i szkolenia:

  • Niemowlak u logopedy (dr Marzena Machoś),
  • Diagnoza i terapia miofunkcjonalna,
  • Diagnoza skróconych wędzidełek w aspekcie logopedycznym (dr Mira Rządzka),
  • Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej – diagnoza, terapia, masaż,
  • ETTHNO – Elastyczny terapeutyczny taping w logopedii/neurologopedii
  • Metoda werbo-tonalna I i II st.

Jestem żoną i mamą dwóch córek. W wolnych chwilach spędzam czas na łonie natury i czytam książki.

Zdjęcie Anety Janickiej

Aneta Janicka

psycholog/psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Jestem psychologiem i psychoterapeutą dzieci i młodzieży. Od 2008 roku pracuję jako
psycholog z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Wspieram swoich Pacjentów w ich rozwoju oraz
w trudnych momentach ich życia, pomagam w rozumieniu kłopotów, w oparciu o zdobytą
wiedzę psychologiczną. Pracuję także z dziećmi z różnymi zaburzeniami rozwojowymi.
Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywałam pracując w poradni
psychologiczno-pedagogicznej, poradni psychologiczno-terapeutycznej, ośrodkach
rehabilitacji, warsztatach terapii zajęciowej oraz świetlicy środowiskowej dla dzieci. Obecnie
jestem na ostatnim roku czteroletniego specjalistycznego szkolenia z Psychoterapii Dzieci i
Młodzieży przy Ośrodku Regeneracja w Warszawie. W swojej pracy przyjmuję założenia
psychodynamiczne, relacyjne i systemowe.

Lilianna Brdys

Liliana Brdys

fizjoterapeutka uroginekologiczna

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia. Ukończyłam liczne kursy, szkolenia i warsztaty doskonalenia zawodowego, w szczególności w kierunku terapii uroginekologicznej. W 2014 zostałam Certyfikowanym Fizjoterapeutą Uroginekologicznym. Rozumiem potrzeby swoich pacjentek, szczególnie w okresie ciąży, porodu i połogu. Jako mama wiem, że jest to okres bardzo radosny, ale dla kobiety wiążący się z licznymi trudnościami, a nawet problemami zdrowotnymi. Przerywam tabu i mówię otwarcie o problemach intymnych. Na wizycie zawsze Pacjentka i Jej potrzeby są na pierwszym miejscu.

Ukończyłam liczne kursy, szkolenia i warsztaty:
– Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej (V modułów, zakończony egzaminem, akredytowany przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne)
– Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenzie A,B,C
– Masaż dla kobiet w ciąży
– Kinesiotaping podstawowy
– Kinesiology Taping w ciąży
– Aktywność fizyczna kobiet w ciąży
– Aktywność fizyczna kobiet po porodzie
– Poród to ruch
– Warsztaty z Terapii manualnej kobiet w ciąży
– Bolesne miesiączki i endometrioza
– Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa
– Ultrasonograficzne Obrazowanie Rehabilitacyjne
– Integracyjna Terapia Blizn – Ćwiczenia w korekcji rozejścia mięśni brzucha (DRA)
– Uroginekologia dla początkujących i zaawansowanych z pessarotepią i ultrasonografią
– Pelvic floor sonofeedback therapy
– Fizjoterapia w uroginekologii interdyscyplinarnie
– Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty

Prywatnie żona Mirka, mama Ali i Uli.

Anna Fonfara

Anna Fonfara

instruktor IVG Vojta

Nazywam się Anna Fonfara jestem fizjoterapeutą specjalizującym się w pediatrii. Moja droga zawodowa to przede wszystkim praca z dziećmi – ale nie tylko – która rozpoczęła się 23 lata temu i nieprzerwanie trwa do dziś. Na co dzień pracuję w Uniwersyteckim Centrum Rehabilitacji – USK we Wrocławiu w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka. Zajmuję się również niemowlętami ambulatoryjnie. Jestem także Instruktorem metody Vojty i regularnie prowadzę szkolenia fizjoterapeutów w zakresie zastosowania terapii metodą Vojty oraz szkolenia dotyczące pogłębionej oceny dziecka.

Zapraszam do siebie dzieci od urodzenia do 3 roku życia. Każda terapia jest poprzedzona szczegółową oceną funkcjonalną. Oceniam sposób nawiązywania przez dziecko  kontaktu z otoczeniem – już od noworodka, motorykę spontaniczną, wybrane odruchy, reakcje ułożeniowe wg Vojty. Na podstawie przeprowadzonej oceny wyjaśniam Rodzicom w czym wspólnie możemy dziecku pomóc. Ustalamy cel terapii, plan terapii i rozpoczynamy systematyczną pracę. Spotkania zwykle odbywają się raz w tygodniu. Mogę pomóc dzieciom u których podejrzewamy:  rozwój w kierunku mpd, asymetrii. Obserwujemy porażenia i niedowłady pochodzenia centralnego i obwodowego, zespoły genetyczne. Dzieciom po zabiegach chirurgicznych, po przedłużającej się żółtaczce, dzieciom apatycznym lub nadmierne pobudzonym ( dzieci, które żle  śpią, są płaczliwe, niespokojne). Noworodkom urodzonym przedwcześnie (wcześniaki), szczególnie tym które mają bądź miały problemy z ssaniem czy  wystąpiła u nich konieczność długotrwałej wentylacji lub wylewy śródczaszkowe o różnej formie nasilenia.  Zapraszam również Rodziców, którzy mają jakąkolwiek wątpliwość dotyczącą rozwoju bądż zachowania dziecka. Ocena dziecka jest nieinwazyjna, rzetelna, przeprowadzona w możliwie krótkim czasie w przyjaznej atmoswerze z respektowaniem potrzeb dziecka i rodziców.

Niewiele byłaby warta moja wiedza i doświadczenie gdybym nie mogła się tym dzielić. Serdecznie zapraszam.

Anna Romanowska

Anna Romanowska

logopeda

Jestem logopedką, terapeutką miofunkcjonalną i pedagożką. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy w gabinecie prywatnym, przedszkolu integracyjnym oraz szkole specjalnej. Prowadzę terapię mowy dzieci od 2-go roku życia. Pracuję z pacjentami z opóźnionym rozwojem mowy, niepłynnością mowy, wadami artykulacyjnymi, nieprawidłowym przebiegiem funkcji oddychania, połykania i żucia. Podczas zajęć przeprowadzam całościową diagnozę logopedyczną uwzględniającą oceną funkcjonowania narządów artykulacyjnych oraz poziom rozwoju komunikacji i mowy. Proponuję ćwiczenia dostosowane do potrzeb i możliwości pacjenta. Dużą wagę przywiązuję do angażowania rodziców w proces terapii mowy swoich dzieci. Rodzic uczestniczy w zajęciach i otrzymuje szczegółowe wskazówki do kontynuowania ćwiczeń z dzieckiem w domu. W celu zapewnienia pacjentom jak najlepszego, holistycznego wsparcia, współpracuję z innymi specjalistami – osteopatą, fizjoterapeutą, laryngologiem, ortodontą i psychologiem. Nieustannie doskonalę swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach z zakresu terapii logopedycznej i dotyczących rozwoju dziecka. Dotychczas ukończyłam następujące kursy:

  • “Diagnoza i terapia miofunkcjonalna” (Aleksandra Rosińska)
  • “Diagnoza i terapia dziecka z Zespołem Downa” (Aleksandra Listwoń)
  • “Nosowanie i ćwiczenia podniebienia miękkiego w praktyce logopedycznej” (Agnieszka Banaszkiewicz)
  • “Terapia Miofunkcjonalna wg A. Kittel” (Stowarzyszenie Castillo Moralesa)
  • “Bilateralna Integracja – Program Szkolny” (Agnieszka Samuś)
  • “Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji (niesłyszących, autystycznych, z afazją)” (Centrum Metody Krakowskiej, Fundacja Promyk Słońca)
  • “Praca z rodziną w ujęciu systemowym”, Wrocławska Pracownia Psychoedukacji i Terapii “PLUS” Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Prywatnie jestem mamą dwojga dzieci z wrodzoną wadą słuchu, rodzicem zaangażowanym w terapię swoich dzieci związaną z ich wyzwaniami rozwojowymi. 

Wolne chwile lubię poświęcać na bieganie, czytanie książki, słuchanie podcastu lub obejrzenie ciekawego serialu. Cenię sobie spotkania w gronie przyjaciół i rozmowy z ludźmi.